Krbová kamna v pasivním domě snadno a rychle 

Vytápění v pasivním domě je v naší zeměpisné šířce nutnost, byť pouze po několik desítek dní v roce. Pokud je do projektu zařazeno vytápění krbovými kamny existuje několik možností, jakým způsobem řešit jeho realizaci. Prvně je třeba zajistit, aby výkon krbových kamen nebyl příliš velký. Pasivní domy totiž potřebují relativně nízkou intenzitu vytápění. 


 

Kromě pořízení samostatné krbové vložky a odpovídajícího komínového systému (v tomto případě je jedinou alternativou komín Schiedel Absolut) je možné spolehnout se na kompletní systémy, které zahrnují komínový systém s integrovanou krbovou vložkou.

 

Společnost Schiedel nabízí dva typy komínových systémů s krbovými kamny, které je možné do pasivního domu zavést. Prvním je produktová řada Kingfire. Tento systém je bezkonkurenční zejména v rychlosti výstavby a každým rokem stoupá jeho obliba u výrobců montovaných domů, kde rychlost výstavby hraje důležitou roli. Komínový systém Kingfire je betonový monolit, který se vyrábí na míru každé stavbě přímo v závodech Schiedel. Kromě komínového průduchu má v sobě zabudovanou krbovou vložku. Na stavbu se doveze vcelku a instalace se provádí jeřábem. Celá akce je hotová v řádu několika desítek minut. Po zasazení komína na připravený podklad stačí komín upevnit dodanými šrouby. Krbová vložka je okamžitě připravena k provozu. Další výhodou je minimální nárok na prostor. Na rozdíl od samostatného komínového průduchu a na něj napojených krbových kamen zabírá plochu 45x 45 cm. Výroba na míru a kompaktnost celého systému je pak zárukou úsporného a bezpečného provozu. Zákazník si může vybrat z několika typů systému Kingfire včetně vizuálně velmi působivého Kingfire Grande S, jehož krb s třístrannými dvířky poskytuje mimořádný zážitek z plápolajícího ohně.

 


Druhý systém, který je možné pořídit i do pasivních staveb je řada Schiedel Sirius. Jedná se o krbová kamna Sirius dodávaná v balíčku s inovovaným lehkým nerezovým komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air.

 

 

Komínový systém Permeter Smooth Air  je určen pro napojení na spotřebič na pevná paliva. Tento systém je možné uplatnit i v nízkoenergetických domech, neboť na rozdíl od standardních nerezových komínových systémů přivádí vzduchu potřebný k hoření meziprostorem komínového pláště. Komín je navíc velmi elegantní, bez viditelných spojů a perfektně se doplňuje s krbovými kamny Sirius. Ta jsou esteticky působivá a technologicky dotažená. Jejich hlavní předností je tzv. triple- air konektivita, která umožňuje kamna napojit na spalovací vzduch třemi způsoby.

Krbová kamna Sirius jsou vzhledově působivá s celou řadou technických detailů.
Ostatní články této kategorie: