Schiedel atakuje český trh nejtišším systémem sofistikovaného větráníV červenci 2019 zahájila společnost Schiedel prodej zcela nového systému řízeného větrání s rekuperační jednotkou pod názvem KombiAir. Čeští zákaznici tak mají možnost vybavit si novostavbu mimořádně tichou rekuperační jednotkou. Další výhodou systému KombiAir je prostorová kompaktnost díky unikátnímu svislému řešení. Modul, ve které je umístěna rekuperační jednotka tak zabere přibližně stejnou plochu jako komínový systém společnosti Schiedel. Uvedení systému KombiAir na trh reaguje na stoupající nároky na energetické úspory. Problematika větrání dnes hraje v dokonale utěsněných domech prakticky důležitější roli než vytápění.


Moderní dům se bez sofistikovaného větrání neobejde
Dům v pasivním standardu může využívat kvalitní větrací systém prakticky celoročně. Účinná rekuperační jednotka zaprvé výrazně uleví otopné soustavě. Topná sezóna se díky kvalitní izolaci a rekuperovanému teplu výrazně zkrátí.  Své uplatnění najde ale i v letních měsících, a to zejména v objektech umístěných v rušné oblasti. Řízené větrání dodává čerstvý vzduch, ale hluk nechává za zavřenými okny. Mnozí uživatelé tak konečně začnou klidně spát. Další výhodou je čištění přiváděného vzduchu v účinných filtrech. Vzduch je tak řádně okysličen, a zároveň zbaven prachových částic, pylů, mikroorganismů a dalších nečistot. Velkou úlevu díky tomu pocítí alergici, ale nejen oni. Řízené větrání snižuje únavu, redukuje respirační onemocnění a zmírní alergie. V neposlední řadě si větrací systém dokáže snadno poradit s nežádoucí vlhkostí, která je produkována běžným chodem domácnosti. Praní a sušení prádla, sprchování, úklid a vaření, to vše produkuje nežádoucí vlhkost, která musí z interiéru pryč. Jinak snadno může docházet k bujení plísní.

Nejtišší rekuperační jednotka na našem trhu
Problémem celé řady nabízených rekuperačních jednotek u nás je poměrně vysoká hlučnost, která může členům domácnosti značně znepříjemnit život. Systém KombiAir se zařadil s hlučností pouhých 33 dB mezi nejtišší výrobky v konkurenci podobných zařízení. To je sotva slyšitelná hranice, která nikterak neruší ani citlivé jedince.

KombiAir šetří místo
Další výhodou systému je jeho kompaktnost. KombiAir je nutné začlenit již do projektu. Instalace se provádí ve fázi hrubé stavby. Díky tomu je možné vybrat nejvhodnější umístění s ohledem na celkovou dispozici domu. Jednoduše se rovněž schovají veškeré rozvody do stropních, resp. podlahových konstrukcí. Jednotka je umístěna do modulu o půdorysu 360x620mm. Výška se přizpůsobuje stropu.

Maximální účinnost a možnost regulace přívodu vzduchu
Dalším kritériem pro výběr jednotky je schopnost rekuperace tepla z odpadního vzduchu.  Vydýchaný vzduch s nedostatkem kyslíku a přílišnou hladinou CO2 je odváděn z interiéru, zároveň se je přiváděn čerstvý vzduch zvenčí, který je ohříván zachyceným teplem z odpadního vzduchu. Jednotka KombiAir má schopnost rekuperace tepla až 90 %. Tím se řadí opět k nejlepším. Možnost regulace přiváděného vzduchu v návaznosti na vytíženost a rozdílné využívání jednotlivých místností patří k dalšímu bonusu, který tento produkt nabízí. Správně navržený dům nejen dostojí legislativním závazkům platným od příštího roku, ale představuje skutečný pokrok v kvalitě bydlení. Ti kteří se chystají stavět, navíc mohou zažádat o příspěvek na výstavbu domu s velmi nízkou energetickou náročností Nová zelená úsporám. Instalace rekuperační jednotky tak může být zčásti pokryta právě státním příspěvkem na ekologické bydlení.
 

Ostatní články této kategorie:

08. 10. 2019
KombiAir získal na letošním veletrhu For Arch cenu Grand Prix
Veletrh For Arch je největší českou stavební událostí roku, kde se odborníci i laici mohou seznámit s novinkami napříč oborem. Kromě přehlídky posledních trendů jsou každoročně rozdány ceny Grand Prix nejprogresivnějším produktům a technologiím dané sezóny. Společnosti Schiedel se podařilo navázat na úspěchy z minulých ročníků. Letošní novinka KombiAir se v tvrdé konkurenci opět umístila mezi pěticí nejlépe hodnocených produktů. 
12. 09. 2019
KombiAir získal stříbrnou medaili
V létě letošního roku představila společnost Schiedel českým zákazníkům nejtišší sytém řízeného větrání pod názvem KombiAir v netradičním svislém provedení. 
07. 05. 2019
S novým logem přichází nová energie
Od dubna 2019 se splečnost Schiedel pyšní novým výrazným logem. Jasně jím přiznává svou příslušnost ke skupině Standard Industries – globální společnosti slučující přední výrobce napříč stavebním průmyslem. 
08. 03. 2019
Dobrá zpráva pro kominický obor, počet učňů neustále roste
Ačkoliv studium řemesla představuje jistotu lukrativního zaměstnání stále se u celé řady oborů nedaří zvrátit propad v počtu uchazečů o studium. Jednu ze světlých výjimek představují například absolventi kominického oboru, jejichž počet v posledních letech zásadně narostl*. Hlavním důvodem je zejména vidina lukrativní profese. Velkou zásluhu však má i osvětová činnost a různé akce pro studenty. 
17. 01. 2019
Kingfire hlásí další úspěch, tentokrát z Polska
Vlajková loď společnosti Schiedel, komínový systém s integrovaným krbem Kingfire, získala další ocenění.  Krátce po italském úspěchu na  ARCHIPRODUCTS Design Award získal produkt Kingfire oceněnní MTP GOLD MEDAL u našich severních sousedů. 
15. 10. 2018
25 let inovací společnosti Schiedel vyvrcholilo oslavou v divadle
Společnost Schiedel, leader ve výrobě a vývoji komínových systémů, letos oslavila 25 let na našem trhu. Toto jubileum vyvrcholilo malou oslavou v pražském Divadle Bez zábradlí, kde se sešli všichni, kteří pro Schiedel něco znamenají. Ať už to byli zaměstnanci, obchodní partneři tak i zástupci konkurence.
26. 09. 2018
Novinka Schiedel Sirius – dokonalé sladění krbu s komínovým systémem
Společnost Schiedel, leader ve vývoji a výrobě komínových systémů představil na letošním veletrhu For Arch další designově a funkčně vycizelovanou novinku Schiedel Sirius. Jedná se o krbová kamna Sirius dodávaná v balíčku s inovovaným lehkým nerezovým komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air.
31. 07. 2018
Schiedel uvedl na trh nový komínový systém Permeter Smooth Air
  Schiedel, leader ve vývoji a výrobě komínových systémů představil na našem trhu inovovaný lehký nerezový komínový systém Schiedel Permeter Smooth Air. Tento komínový systém navazuje zejména z hlediska estetického na svého předchůdce komínový systém Schiedel Permeter. Ale jak vzhled, tak funkce byla posunuta o kus dál.
11. 05. 2018
SCHIEDEL slaví 25 let na českém trhu
Společnost Schiedel letos slaví 25 let na českém trhu. Značka, která se v Evropě těší více jak 70leté tradici, udává trend v oblasti výroby a vývoje komínových systémů.
10. 05. 2018
Studentská soutěž Můj rodinný dům zná své vítěze
Po 5leté pauze společnost Schiedel, s.r.o. vyhlásila začátkem školního roku soutěž určenou pro studenty středních škol v České republice, kteří se připravují na budoucí povolání projektanta nebo architekta. Zadáním soutěže bylo zpracovat projekt rodinného domu pod názvem “ Jak si dnes představuji svůj ideální dům“. Na Stavebním veletrhu v Brně byla 25.4. předána ocenění studentům 3 nejlepších prací.
12. 12. 2017
Levný komín je jako levné lano na bungee jumping
Výrobce komínových systémů, společnost Schiedel, oslaví v  roce 2018 čtvrt století na českém trhu. To je jednoznačný důvod k radosti, ale i k bilancování. Zeptali jsme se jejího obchodního ředitele Ing. Tomáše Pogánye, jak vnímá tento milník on.
09. 10. 2017
Kingfire získal Grand Prix 2017
Na mezinárodním veletrhu For Arch se každoročně uděluje ocenění Grand Prix nejlepším vystaveným výrobkům. Společnosti Schiedel se podařilo navázat na loňský úspěch, kdy získala ocenění za inovativní komínový systémem Schiedel KombiGas. Na letošním galavečeru získal Schiedel cenu Grand Prix 2017 za komínové systémy s integrovanou krbovou vložkou Kingfire.
10. 10. 2017
Novinka Schiedel VermiS: Doplněk pro požárně bezpečný prostup střechou
Představujeme vám novinku Vermi S, která usnadní instalaci lehkých nerezových komínových systémů v případě jejich průchodu střešní konstrukcí.  Tento systém požárně bezpečného obalu komína vyniká oproti konkurenci nízkou cenou a velmi snadnou opracovatelností.
28. 07. 2017
Knihovna Schiedel CADENAS nově ve vašem mobilu
Projektantská činnost se dnes bez moderních technologií téměř neobjede. Rýsovací prkno s tužkou dnes převážně nahradila myš a počítačová obrazovka. 
19. 06. 2017
Ocenění Top Dům 2017 získal rodinný dům s komínem Schiedel
  Časopis  DŮM&ZAHRADA pořádá každoročně soutěžní anketu, ve které hodnotí odborná porota a čtenáři typové rodinné domy na našem trhu. Ročník 2017 již zná své vítěze.  Je nám ctí, že v jednom z vítězných domů je použit i komín Schiedel.
11. 05. 2017
České řemeslo se bez podpory silných partnerů neobejde
  V letošním roce se při stavebním veletrhu v Brně konal již sedmý ročník Mistrovství České republiky kominických učňů (Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěžích odborných dovedností). Letošního ročníku se zúčastnilo 8 dvoučlenných družstev z celé republiky. Z toho jedno družstvo přijelo až ze slovenské Nitry. Finále probíhalo 26. a 27. 4. na otevřené ploše areálu brněnského výstaviště. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v pátek 28. 4. v prostorách Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Vítězi se stali Martin Oblouk a Josef Vyhnálek ze Střední školy polytechnické z Českých Budějovic. Návštěvníci, vystavovatelé a odborná veřejnost tak mohla shlédnout snahu a píli budoucích řemeslníků, kteří i přes nepřízeň počasí pracovali ze všech sil. V rámci Mistrovství se konaly soutěže i jiných oborů, jmenovitě tesařů, klempířů a pokrývačů.  Hlavním sponzorem Mistrovství v oboru kominík byla tradičně společnost Schiedel, přední výrobce komínových systémů u nás.  Vyhlašovatelem soutěže bylo Moravské kominické společenstvo a organizátorem Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, jejíž vedení se dlouhodobě a aktivně zasazuje o zvýšení prestiže českého řemesla.
09. 05. 2017
Oceněný komínový systém s integrovanou krbovou vložkou Kingfire Rondo
  V loňském roce získaly dva produkty předního výrobce komínových systémů Schiedel prestižní ocenění Red Dot Award. Komínový modul s integrovanou krbovou vložkou Kingfire Lineare a Rondo získal hlavní cenu v kategorii Produktový design od 41 členné poroty složené z nezávislých novinářů, designérů a univerzitních profesorů. Dnes je možné tyto produkty nově koupit i na českém trhu.   „Produkty Kingfire korporace Schiedel patří nejen technicky, ale i designově k naprosté špičce. Náš trh se v posledních letech proměňuje a důraz na kvalitu a estetický vzhled je kladen i u nás “ komentuje představení novinky technický ředitel Schiedlu Ing. Karel Vrba.
17. 08. 2016
Společnost Schiedel získala prestižní cenu Red Dot Award za model King
Výrobky Schiedel opět dokázaly, že patří k absolutní špičce ve svém oboru. 41 členná porota složená z nezávislých novinářů, designérů a univerzitních profesorů z designových oborů byla z nového řešení modulu s integrovanou krbovou vložkou doslova nadšená. Tento produkt, který je dostupný na německém trhu, byl navržen ve spolupráci s německým designovým studiem Phoenix Design a zvítězil v kategorii Produktový design 2016.
29. 09. 2017
Nový komín se bez stavebního povolení neobejde
Jak získat stavební povolení na nový komín? Stavíte-li nový dům, máte stavební povolení na celý dům včetně komínu, je-li ten součástí projektové dokumentace předložené na stavebním úřadu.  V případě již stojícího, zkolaudovaného a užívaného domu je situace u nových komínů poněkud složitější. Abyste mohli legálně postavit nový komín, musíte od příslušného stavebního úřadu získat Územní souhlas. K jeho získání je nutné doložit následující dokumenty:
05. 08. 2015
Nejvýhodnější nabídka pro dům na trhu!
Stavba rodinného domu je vyčerpávající záležitost. Poptávání rozpočtů od různých dodavatelů stavby je určitě jednou z nejnamáhavějších fází dlouhého stavebního procesu.    
23. 06. 2014
Je ideální doba pro pravidelnou kontrolu komína!
Topíte v kamnech, krbu, plynovém kotli či jiném spotřebiči připojeném na komín? Myslete na jeho pravidelnou údržbu. „Nejvhodnější doba pro kontrolu komína nastává právě teď - po ukončení topné sezóny,“ říká Jiří Vrba ze společnosti Schiedel.
06. 06. 2012
Na Zličíně vyrostl komín i s krbem během jediné hodiny
V sobotu 28. 4. pořádala společnost MS-Haus, s. r. o. předváděcí den v Praze na Zličíně, v jehož rámci mohli účastníci zhlédnout také osazení komínového systému Schiedel Kingfire Parat. 
27. 10. 2011
Odborné semináře o komínové problematice
Společnost Schiedel, s.r.o. odstartovala tradiční podzimní cyklus seminářů pro odbornou veřejnost. Semináře jsou určeny pro širokou odbornou veřejnost a jsou pořádány za účasti předních odborníků v oblasti vytápění, větrání a normalizace.