Novinka: Schiedel Uni Advanced s tenkostěnnou vložkou 2015Komínový systém Schiedel Uni Advanced, jenž navazuje na osvědčený systém Uni***Plus, představuje další krok ve vývoji klasických třísložkových komínů.


Nová generace keramických vložek

Tenkostěnná keramická vložka vyrobená izostatickým lisováním do forem, jež je zde nově použita, vzniká formováním při tlaku až 500 MPa. při tomto způsobu výroby odpadá fáze sušení, výrobek je díky tomu tvarově naprosto přesný, homogenní a má jen minimální pórovitost. Vypalování probíhá při teplotě 1200°C.

Broušené komínové tvárnice

Komínové tvárnice pro systém Uni Advanced vychází z tradiční a osvědčené výroby komínových tvárnic z betonu s lehčeným kamenivem. Zde navíc dochází v další fázi výroby ke zbroušení tvárnice tak, aby ložné spáry umožnily stavbu s pomocí tenkovrstvé malty - lepidla.

Univerzální použití

Komínový systém Schiedel Uni Advanced je vhodný pro běžné rodinné i bytové domy se spotřebiči závislými na vzduchu v místnosti. Uplatní se však i v průmyslových objektech. Díky technologii výroby je vysoce odolný vůči extrémním teplotám, vlhkosti i při vyhoření a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti. Nový systém umožňuje jednoduchou a rychlou výstavbu, je vhodný pro odvod spalin od všech běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva.

Prefabrikovaná komínová pata

Při stavbě komínu je vždy nejsložitější a nejpracnější jeho založení. U systému Uni Advanced je tato část nově a systémově vyřešena použitím prefabrikované komínové paty. Dochází k zásadnímu usnadnění a zrychlení montáže, stajně tak k eliminaci případných montážních chyb.

Pro snadné projektování

Naprostá přesnost systému Schiedel Uni Advanced usnadňuje projektování i vlastní využití při stavbě. Sortiment umožňuje vybírat z jedno či dvouprůduchových broušených komínových tvárnic určených pro průměry od 14 do 20 centimetrů. Tyto úzce odstupňované průřezy umožňují navrhnout komín přesně na míru použitému spotřebiči. Díky tomu je výstavba hospodárná a zároveň systém poskytuje záruku bezpečnosti a funkčnosti celé kouřové cesty. Sortiment dává na výběr i řadu možností pro řešení nadstřešní části.

Připravené v sadách

Nejžádanější průměry komínu Schiedel Uni Advanced pro krbová kamna v průměru 18 cm lze pořídit již kompletně připravené v sadách pro řešení 6 metrů komínového systému. Sady obsahují všechny prvky potřebné pro bezproblémové založení komína. Sadu lze pořídit od 20.429,-Kč. Samostatně je nutné dokoupit pouze soupravu komínové hlavy a krycí desku dle potřeby.

Jaký komín pro vaše krbová kamna? Hospodárné řešení představuje Uni Advanced.
Stavbu komínu řešte včas, případná dostavba vás bude stát více.
Komín do novostavby? V celkovém rozpočtu stavby jde o menší položku.
Schiedel přišel před třemi lety s unikátním paletovým balením komínů.
Inovovaný systém Uni Advanced má tenkostěnnou keramickou vložku.
Ostatní články této kategorie: