Schiedel zabodoval na finském veletrhu bydleníVe Finsku se každoročně pořádá ojedinělý veletrh bydlení, kde jsou veřejnosti zpřístupněny zajímavé nově postavené objekty včetně zařízených interiérů před uvedením na realitní trh. Zájemci o bydlení a design se tak nepohybují, jak je u nás běžné, po velkých plochách výstavišť, kde se nachází množství produktů vytržených z kontextu. Naopak návštěvníci se mohou přesvědčit na vlastní kůži, jak jednotlivé stavební prvky, technické vymoženosti a interiérové vybavení a doplňky působí ve společné harmonii. Veletrh se koná přirozeně každý rok na jiném místě.


Ve Finsku se každoročně pořádá ojedinělý veletrh bydlení, kde jsou veřejnosti zpřístupněny zajímavé nově postavené objekty včetně zařízených interiérů před uvedením na realitní trh. Zájemci o bydlení a design se tak nepohybují, jak je u nás běžné, po velkých plochách výstavišť, kde se nachází množství produktů vytržených z kontextu. Naopak návštěvníci se mohou přesvědčit na vlastní kůži, jak jednotlivé stavební prvky, technické vymoženosti a interiérové vybavení a doplňky působí ve společné harmonii. Veletrh se koná přirozeně každý rok na jiném místě.

Letošní veletrh bydlení se konal v od poloviny července do poloviny srpna na jihu provincie Savo v malebném městě Mikkeli. Cestu si do 47 tisícového města našlo během prázdninového měsíce kolem 150 000 návštěvníků. V malebné zalesněné krajině na břehu jezera Saimaa nedaleko centra města Mikkeli bylo zpřístupněno přes 30 objektů. Tématem letošního ročníku byl Vliv bydlení na spokojenost člověka. Při pohledu na interiéry a okolní krajinu si člověk těžko dokáže představit místo, které by na své obyvatele působilo příjemněji. 

Nedílnou součástí každého projektu bylo vzhledem ke klimatickým podmínkám zajištění tepelného komfortu jednotlivých staveb. Důkazem pevné pozice společnosti Schiedel na trhu je fakt, že většina domů se pyšní elegantními nerezovými nebo oblíbenými keramickými komínovými systémy Schiedel. 13 domů je navíc vybaveno esteticky velmi ceněnými krbovými kamny Heat & Glo, které společnost Schiedel Finsko uvedla na svůj trh v loňském roce.

Na výstavě mohli návštěvníci obdivovat inovativní komínový systém  Schiedel Terassitakka. Pod tajemným názvem se skrývá masivní krb s komínovým systémem, který byl nainstalován na terase architektonicky nejzajímavější stavby celého veletrhu s názvem Wave. Jedná se o dřevostavbu vizionářských tvarů, kterou navrhl finský architekt Seppo Mäntylä. Atmosféra stavby se těžko přenáší na papír, ale ti kdo měli možnost stavbu navštívit a chvíli spočinout v proskleném obytném prostoru s výhledem na nehybnou hladinu jezera, 100% potvrdili její sílu a jedinečnost.

Letošní veletrh byl unikátní zejména umístěním, kde se dokonale podařilo spojit civilizaci s přírodou. Všech 30 staveb je  v pěší vzdálenosti od centra města a zároveň v klidné zóně u jezera, s přímým  výhledem na vodní hladinu. Budoucí obyvatelé budou moci celoročně profitovat z okolní přírody, která skýtá prostor pro sportovní využití, meditaci a pozorování celé řady původních obyvatel ze zvířecí říše.

Zastřešené terase, která přiléhá ke stavbě Wave vévodí masivní krb s komínových systémem Schiedel Terassitakka, u kterého se obyvatelé domu ohřejí za jakéhokoliv nečasu.
Nejzajímavější stavbou celého veletrhu byla jednoznačně dřevostavba Wave architekta Seppo Mäntyli.
Krb s komínovým sytémem Schiedel je vzhledem k drsnému podnebí nezbytností v téměř všech vystavených domech.
Všechny interiéry vynikají střídmým skandinávským designem, který působí velmi harmonicky
Ostatní články této kategorie: