Dům budoucnosti se bez krbu neobejdeE4 dům budoucnosti představuje unikátní projekt společnosti Wienerberger ve spolupráci s předními výrobci stavebních materiálu v České republice. Jeho cílem je představit ucelený soubor konstrukčních řešení za použití tradičních materiálů vysoké technologické kvality. 


Nejlepší dostupná řešení v jednom balíčku

 

Investor, který se rozhodne pro výstavbu tohoto projektu si může být jistý, že dostane maximálně odolnou stavbu vyhovující současným požadavkům, které obstojí po několik generací. Navíc může zákazník profitovat v rámci projektu z cenově zvýhodněných nabídek stavebních materiálů dodaných v rámci balíčku. E4 v názvu projektu reprezentuje 4 hlavní charakteristiky výstavby, která je ekonomicky výhodná, energeticky efektivní, ekologická a estetická.

 

Stavební práce vzorového domu finišují kousek od Prahy

 

Od dubna 2019 probíhá výstavba vzorového e4 domu dle vítězného architektonického návrhu Ing. arch Bohumila Brůži v Újezdu u Průhonic pro soukromého investora. Jeho výstavba se pomalu chýlí ke konci a již nyní je zrealizováno 80% výstavby.

 

Dům budoucnosti se bez krbu neobejde

 

Součástí projektu je rovněž krb. Krbová kamna zažívají v posledních letech oprávněný come back. Po letech spoléhání se na externí dodavatele energií lidé hledají větší nezávislost a dřevo je v naší zeměpisné šířce osvědčeným energetickým zdrojem po generace. Novodobé vytápění dřevem navíc představuje energeticky velmi efektivní variantu. Příjemné sálavé teplo je dalším bonusem, který ocení každý.

 

Krb a komín v jednom pro efektivnější výstabu

 

Krbová kamna se přirozeně neobejdou bez komína. V dnešní době však není nutné tyto dvě položky řešit zvlášť. Společnost Schiedel nabízí svým zákazníkům příznivější řešení v podobě monolitického komínového systému Kingfire s integrovaným krbem, případně nerezový komínový systém  Scheidel Permeter Smooth dodávaný v balíčku s krbovými kamny Sirius.

 

Kingfire Grande S pro maximální požitek z ohně

 

Ve vzorovém projektu e4 byl použit díky přítomnosti jeřábové techniky monolitický komínový systém Kingfire Grande S s impozantním třístranně pohledovým krbem. Hlavní výhodou celého systému je jeho rychlá instalace a kompaktnost celého systému, díky kterému jsou eliminovány konstrukční chyby na minimum. Vizuální sladěnost finálního produktu je dalším nezanedbatelným bonusem. Tyto výhody vyzdvihují i konstruktéři celého systému. Stavební díly jsou zrealizovány ve výrobním závodě Schiedel a na stavbu jsou dovezeny vcelku. Pomocí jeřábu se střešním pláštěm zasunou do připraveného základu, jednotlivé díly se připojí k sobě a je hotovo. Součástí je i opláštěná nadstřešní část komína. Na stavbě tak nedochází k žádný prodlevám, jako při stavbě klasického komína. Instalace betonového skeletu a komínového tělesa systému Kingfire Grande S se provádí ve fázi hrubé stavby, s osazením krbové vložky je nutné počkat do finální fáze stavby, aby nedošlo k jejímu znehodnocení během výstavby. Tento úkon je ale díky připravenému skeletu velmi snadný. Poté stačí zatopit a vychutnat si praskající oheň.

Ostatní články této kategorie: