VermiS ZERO – novinka pro bezpečný a těsný průchod komína střechouPřed několika lety uvedla společnost Schiedel na trh produkt, který řeší bezpečný průchod nerezového komína střešní konstrukcí. V letošním roce rozšířila svou nabídku o produkt, který řeší stejný problém u zděných komínových systémů v nízkoenergetických a pasivních domech.


 

Požárně bezpečné napojení různých konstrukcí domu bývá oříšek

Při výstavbě se používá kombinace různých konstrukcí a stavebních materiálů a jejich vzájemné spojení může být komplikované.
Při výstavbě komínového tělesa bývá problematickým bodem prostup komína střešní konstrukcí, kde komín přímo přiléhá na jednotlivé stavební části.

 

Komín by neměl přímo přiléhat na parotěsné fólie


Typickým příkladem skladby střešní konstrukce je sádrokarton, parotěsná fólie, minerální izolace, paropropustná pojistná hydroizolace a následně střešní krytina. Problémem jsou obě fólie, vyrobené z plastu, které jsou hořlavé. Zajistit těsný a zároveň požárně bezpečný průchod tak může přestavovat konstrukční oříšek. Na druhé straně sádrokarton je nehořlavý, proto napojení  dotažené až ke komínovému plášti nepředstavuje žádný problém.

 

VermiS ZERO - levné řešení problematického prostupu


Schiedel VermiS ZERO je prvek, který pomáhá řešit požárně bezpečné a zároveň těsné napojení na  parotěsnou fólii, která jinak zabraňuje pronikání vlhkosti z interiéru domu do tepelně izolační vrstvy střechy a dotváří těsnou obálku objektu. Vytvoření prostupu komína střechou se provede složením několika tvarově přesných výlisků na bázi Vermikulitu přímo na komínovou konstrukci podle montážního návodu. Vermikulit je izolační materiál s vysokou teplotní odolností, který se v případě potřeby velmi snadno opracovává běžnými ručními nástroji na zpracování dřeva a výsledný tvar se může potom jednoduše upravit podle místních podmínek použití, například podle sklonu střechy. Těsnost mezi komínovým pláštěm a díly VermiS ZERO je zajištěna vysokoteplotním silikonovým tmelem. Spojení parotěsné fólie s dílem VermiS se potom provede standardním způsobem. Takto se jednoduše, funkčně a zcela bezpečně provede spojení parotěsná fólie a těsnícího prvku VermiS ZERO v požadované rovině.
         Schiedel VermiS ZERO o tloušťce 50 mm splňuje NULOVOU vzdálenost od hořlavých materiálů. Je vyvinutý pro klíčové požadavky moderních domů, splňuje Blower door test a je tedy ideálním prvkem pro vytvoření těsného prostupu komínového tělesa obálkou budovy. Představuje jednoduché, spolehlivé, montážně nenáročné a hlavně cenově dostupné řešení. 

Ostatní články této kategorie: