KombiAir získal stříbrnou medailiV létě letošního roku představila společnost Schiedel českým zákazníkům nejtišší sytém řízeného větrání pod názvem KombiAir v netradičním svislém provedení. 


V pondělí 9. září  novinka KombiAir obdržela první důležité ocenění ZNÁMKA KVALITY 2019. Stříbrná medaile byla předána během nominačního večera prestižní soutěže Stavba Roku.

Známka kvality 2019 je organizována Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s celou řadou odborných institucí. Známka má za cíl upozornit odborníky i laickou veřejnost na prvotřídní produkty a vnáší lepší orientaci do přesyceného trhu.
Přihlášené soutěžící letošního ročníku hodnotila komise složená z nezávislých expertů. Ocenění novinky KombiAir je pro společnost Schiedel klíčové. Schiedel je mezi zákazníky zavedeným pojmem v oblasti komínových systémů. Na poli  větrací techniky je ale pro české zákazníky nováčkem. Medaile ale dokazuje, že společnost Schiedel  vyslala na trh další špičkový produkt. Porota ocenila zejména tichý chod jednotky, která dosahuje pouhých 34dB a na trhu tak patří k bezkonkurenčně nejtiššímu produktu tohoto typu.

„Každé ocenění od nezávislé odborné poroty je satisfakcí pro celý náš tým a vodítkem pro naše zákazníky, že Schiedel z kvality nehodlá ustupovat. Tam kde jiní hledají nejlevnější cestu, my hledáme tu nejlepší. Naštěstí je zde čím dál více stavebníků, kteří tyto hodnoty sdílejí s námi,“ komentuje ocenění ředitel společnosti Schiedel Ing. Tomáš Pogány.

Jak funguje KombiAir
Systémy řízeného větrání s rekuperací tepla se starají o přísun čerstvého vzduchu do interiéru s minimálními tepelnými ztrátami. Většinou však vyžadují umístění do samostatné technické místnosti z důvodu hlučného provozu. KombiAir se řadí s hlučností pouhých 34 dB mezi nejtišší výrobky podobného charakteru na našem trhu. Intenzita hluku o síle 34 dB je sotva slyšitelná hranice, která nikterak neruší ani citlivé jedince a nijak neomezuje umístění jednotky.  Vzhledem k instalaci jednotky ve fázi hrubé stavby, je možné vybrat nejvhodnější umístění s ohledem na celkovou dispozici domu, navíc se snadno schovají veškeré rozvody do tepelněizolační vrstvy podlahy. Oproti konkurenčním výrobkům je jednotka umístěna na výšku. Zabírá tak minimální plochu o půdorysu 360x620mm. Celý produkt je tak svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel. K naprosté špičce se jednotka KombiAir řadí i díky schopnosti rekuperace tepla až 90 %. Možnost zónování, neboli regulace přiváděného vzduchu v návaznosti na vytíženost a rozdílné využívání jednotlivých místností patří k dalšímu bonusu, který tento produkt nabízí. Možnost dálkového ovládání přes internet umožňuje maximální zefektivění provozu celého systému, který pracuje pouze, pokud je to nutné.   

Ostatní články této kategorie: