Inovativní řízené větrání KombiAir získalo na IBF Zlatou medailiNa brněnském stavebním veletrhu IBF se nejlepším vystaveným výrobkům každoročně udílí prestižní ocenění Zlatá medaile. V letošním ročníku se odborná porota zaměřila na výrobky, které přináší zvýšení energetických úspor a komfortu bydlení.  První Zlatá medaile byla udělena inovativní novince loňského podzimu – systému řízeného větrání pro rodinné domy s kompaktní rekuperační jednotkou Schiedel KombiAir od společnosti Schiedel. Společnost Schiedel tak navázala na četné úspěchy z předchozích ročníků.  „ Čeští zákazníci si nás vybaví zejména v souvislosti s komínovými systémy. To, že náš první větrací systém uvedený na český trh zaznamenal další úspěch, je velmi pozitivní zprávou pro naše zákazníky, kteří si mohou být jistí, že volba jakéhokoliv výrobku od Schiedlu znamená jistotu kvality a špičkové technologie,“ říká Ing. Jiří Vrba, technický ředitel společnosti Schiedel.

 

Když větrání, tak to nejtišší

Parametrů, kterými oslovil produkt KombiAir odbornou porotu je více Jeden z nejdůležitějších je hlučnost, která je ve srovnání s jinými dostupnými systémy na našem trhu bezkonkurenčně nejnižší. KombiAir dosahuje při provozu hlukové hladiny pouhých 34 dB. To je sotva slyšitelná hranice, která neruší ani citlivé jedince.

 

KombiAir – špičkový produkt s unikátním svislým řešením


KombiAir patří k naprosté špičce i z hlediska vysoké účinnosti rekuperační jednotky, která dosahuje 90 %.  Přicházející vzduch o teplotě -5°C se ve výměníku tepla ohřeje vycházejícím vzduchem o teplotě 22°C   na příjemných 20°C. Systém KombiAir  je možné navíc regulovat podle toho, v jaké místnosti v danou denní dobu pobýváte. Další výhodou je unikátní svislé řešení, které má minimální nároky na prostor a obejde se bez samostatné technické místnosti. Jednotka se vkládá ve fázi hrubé stavby do modulu o půdorysných rozměrech 360 x 620 mm, velikostně je tak srovnatelná s komínovým systémem Schiedel.

 

Čistý vzduch ocení nejenom alergici

Systém řízené větrání přispívá nejen k tepelné pohodě v interiéru, ale především přináší dostatek čerstvého vzduchu za jakýchkoliv okolností. Systém řízeného větrání je vybaven filtry, které dokáží zbavit venkovní vzduch různých alergenů a nečistot.

 

KombiAir obstál v řadě náročných testů již začátkem roku


Systém KombiAir vstoupil do nového roku zostra. Již v lednu získal po náročném testování certifikát od německého Passive House Institutu, který se zásadním způsobem zasazuje o rozvoj konceptu pasivních staveb po celém světě.
 

Ostatní články této kategorie: