Pylové peklo začíná, ale s KombiAir můžete být v klidu.Většina z nás se nemůže dočkat jara. Až všechno rozkvete a zazelená se. Jediný komu tento stav přidělává spíše vrásky na čele jsou alergici citliví na pyl. A že jich mezi námi není málo. Pro ně jaro znamená zhoršení veškerých obtíží. Paradoxně se tak pro ně stávají jinak blahodárné vycházky či pobyty v přírodě větším zlem, než pobyt ve městě. Před lety byly populární čističky vzduchu, které částečně alergikům ulevily v domácím prostředí. V současnosti nahrává lidem citlivým na pyl skutečnost, že moderní domy se neobejdou bez řízeného větrání s rekuperací tepla.


 

Řízené větrání funguje jako dokonalá čistička vzduchu, protože veškerý vzduch, který přichází zvenčí, se čistí přes speciální filtry. Pokud chcete dýchat doma vzduch zbavený pylu, není samozřejmě možné neustále otevírat okna. Řízené větrání je ale schopné obstarat kvalitnější výměnu vzduchu, než běžné otevírání oken. Jde tedy spíše o osvojení určitých návyků a neotevírat okna při každé příležitosti.

 

Když větrání, tak to nejtišší
Parametrů, podle kterých vybírat větrací jednotku je více. Vždy je lepší systém instalovat ve fázi hrubé stavby, kdy je možné snadno schovat veškeré rozvody. Systémy, které se instalují do hrubých staveb mají celkově větší účinnost. Dalším kritériem je hlučnost. Některé systémy totiž dokáží během provozu rušit. Schiedel představil v minulém roce nejtišší větrací systém na našem trhu. KombiAir dosahuje při provozu hlukové hladiny pouhých 34 dB. To je sotva slyšitelná hranice, která neruší ani citlivé jedince. Samozřejmě se nedoporučuje instalovat jednotku například do ložnice, ale můžete ji elegantně schovat například do skříně v předsíni.

KombiAir – špičkový produkt s unikátním svislým řešením
KombiAir patří k naprosté špičce i z hlediska vysoké účinnosti rekuperační jednotky, která dosahuje 90 %.  Kromě čerstvého vzduchu totiž systém KombiAir dokáže odpadním vyhřátým vzduchem ohřát vzduch přicházející zvenčí. Přicházející vzduch o teplotě -5°C se ve výměníku tepla ohřeje vycházejícím vzduchem o teplotě 22°C   na příjemných 20°C. Systém KombiAir  je možné navíc regulovat podle toho, v jaké místnosti v danou denní dobu pobýváte. Další výhodou je unikátní svislé řešení, které má minimální nároky na prostor a obejde se bez samostatné technické místnosti. Jednotka se vkládá ve fázi hrubé stavby do modulu o půdorysných rozměrech 360 x 620 mm, velikostně je tak srovnatelná s komínovým systémem Schiedel.

KombiAir obstál v řadě náročných testů již začátkem roku
Systém KombiAir vstoupil do nového roku zostra. Již v lednu získal po náročném testování certifikát od německého Passive House Institutu, který se zásadním způsobem zasazuje o rozvoj konceptu pasivních staveb po celém světě. Dále získal Zlatou medaily na brněnském stavebním veletrhu IBF.

 

Ostatní články této kategorie: