Rekuperace maximalizuje úspory, navíc na ni dostanete dotaci!Rekuperační jednotka se v posledních letech stává čím dál častěji součástí vybavení novostaveb. Není sice nutností a legislativa ji apriori nevyžaduje. Nicméně je jednou z cest, jak získat stavební povolení a její instalace rozhodně dává smysl. Navíc se o náklady za pořízení můžete podělit se státem.


 

Sofistikované větrání zajistí zdravý interiér

Moderním stavbám se dnes sice daří snižovat náklady za energie na minimum, potíž ale spočívá v hermeticky uzavřeném objektu, do kterého proniká minimum vzduchu zvenčí. To má za následek špatnou kvalitu vnitřního ovzduší, na kterou odborníci hlasitě upozorňují již několik let. Jediným rozumným řešením je řízené větrání doplněné rekuperací tepla, které vnáší zcela nový rozměr do vnitřního prostředí, pravidelným přísunem pročištěné venkovního vzduchu ohřívaného ve výměníku tepla. Špičková rekuperace KombiAir s jednotkou @Zehnder od společnosti Schiedel dokáže navíc ovlivnit a upravit vlhkost přiváděného vzduchu. Zabudované filtry navíc dokáží vyčistit ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví právě alergikům například v pylové sezóně. Výrazné zlepšení života pociťuje prakticky každý. V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má  více energie. Uvědomme si, že dnes trávíme v interiérech mnohem více času než dříve a to jak dospělí, tak děti. Kvalita vnitřního prostředí tak ovlivňuje náš život více než si připouštíme.

 

Jak nepřicházet o drahocenné teplo

Pokud si uvědomíme, kolik investic padne na technologie na snížení nákladů na vytápění, není divu, že mnozí z nás během dne sotva otevřou okno.  Rekuperace tepla udrží vyprodukované teplo v interiéru a zároveň zajistí dostatečný přísun čerstvého vzduchu. S rekuperací tepla nemusíte mít obavy, že už nikdy nebude moci otevřít okna dokořán, nicméně získáte  svobodu v tom, kdy a na jak dlouho okna otevřete. Již to bude pouze o pocitu nadechnout se čerstvého vzduchu, nebude to však povinnost.

 

Nechte si poradit a zažádejte o dotace

Výhodou zavedených výrobců řízeného větrání s rekuperací tepla je fakt, že se můžete plně spolehnout na kvalitní servis. Sestavení koncepčního  a výhodného řešení vytápění, stavba na klíč a pomoc při získání dotace je bonusem, který se počítá. Na zákazníka je tak kladena minimální zátěž. Schiedel navrhne a dodá technologii k bezproblémovému získání stavebního povolení v podobě řízeného větrání KombiAir a integrované krbové vložky do komínového tělesa Kingfire. Pomocí této technologie se splní požadavek na využití obnovitelné energie a dostojí se požadavku maximálních úspor.

 

 

Ostatní články této kategorie: