Topit nebo větrat? Toto dilema již řešit nemusíteDrahé energie nás v posledních měsících staví před různá dilemata. O kolik snížit interiérovou teplotu? Jak často otevírat okno, abychom si příliš tepla nepustili ven? Odborníci upozorňují, že výraznější snížení interiérové teploty v kombinaci s minimálním větráním je pro kvalitu vnitřního prostředí velmi rizikové. Problémem je zejména přílišná vlhkost a následné bujení plísní.


 

Moderní stavby by měly větrat sami

V moderních stavbách bychom dilema kolikrát a kdy větrat již řešit nemuseli, pokud se dodrží doporučení a přistoupí se k instalaci řízeného větrání. Faktem je, že bez kvalitní zateplené obálky dnes ani stavět nejde. Instalaci sofistikovaného větrání však mnozí stále považují za něco navíc, do čeho se zkrátka investovat nemusí. Přitom zateplení a větrání by dnes mělo jít ruku v ruce. Jedině řízené větrání zatočí se špatnou kvalitou vzduchu v interiéru a udrží interiérovou vlhkost na optimální hladině.

 

Řízené větrání přivání čerstvý vzduch bez pachu a alergenů

Majitelé domů s řízeným větráním nemusí řešit kdy a kde větrat. Systém větrá sám podle nastavení navíc využívá odpadní teplo k ohřevu příchozího vzduchu a tím přispívá k úsporám. Především ale výrazně zkvalitní život v interiéru. Špičková rekuperace KombiAir od společnosti Schiedel s jednotkou @Zehnder dokáže navíc ovlivnit a upravit vlhkost přiváděného vzduchu. Zabudované filtry navíc dokážou vyčistit ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví právě alergikům například v pylové sezóně. Výrazné zlepšení života pociťuje prakticky každý. V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má více energie. Uvědomme si, že dnes trávíme v interiérech mnohem více času než dříve a to jak dospělí, tak děti. Kvalita vnitřního prostředí tak ovlivňuje náš život více než si připouštíme.

 

Nechte si poradit a zažádejte o dotace

Výhodou zavedeného výrobce řízeného větrání s rekuperací tepla Schiedel je fakt, že se můžete plně spolehnout na kvalitní servis. Sestavení koncepčního a výhodného řešení, stavba na klíč a pomoc při získání dotace je bonusem, který se počítá. Na zákazníka je tak kladena minimální zátěž. Schiedel  navíc může zákazníkovi dodat komplexní technologii k bezproblémovému získání stavebního povolení. Kromě řízeného větrání KombiAir může zabezpečit i doplňkové vytápění obnovitelným zdrojem v podobě krbové vložky s integrovaným komínovým tělesem Kingfire. Stavebník tak dostojí požadavku využití obnovitelného zdroje při zachování maximálních úspor.

Ostatní články této kategorie: